KALENDÁŘ TRÉNINKŮ (četně zrušených a mimořádných)

Načítám... Načítám...
  •  Akce
  •  Suchá
  •  Trénink - odpolední
  •  Trénink - ranní

 

 

O NÁS

Cílem činnosti našeho spolku Kraso brusle Černošice, který vzniklo v květnu 2012, bylo zajistit na Zimním stadionu v Černošicích výuku bruslení a krasobruslení. Od počátku vzniku našeho spolku jsme se snažili výuku zpřístupnit všem věkovým skupinám i sociálně slabším.

 

Před sezonou a po sezoně začínajícím zájemcům, kteří si nemohou z finančních důvodů dovolit dětem zakoupit nezbytnou výbavu, poskytujeme zapůjčení bruslí, chráničů, oblečení, cvičebních pomůcek. Snažíme se v průběhu celé sezóny poskytovat bazar krasobruslařské výbavy. Doufáme, že se nám v budoucnu podaří zakoupit několik páru kvalitních bruslí pro nejmenší začínající bruslaře, a tím minimalizovali náklady pro rodiny malých sportovců. (Počáteční náklady bývají důvodem nezájmu o aktivní sport.) Všem členům našeho oddílu poskytujeme možnost zakoupení oddílem dotované termomikiny.

V současné době je v našem spolku přes 100 členů. Každým rokem se naše základna navyšuje.

 

Naše metodika práce na ledě je cílená nejenom na dítě, ale i starší mládež, čímž se kurzy stávají jedinečnými. Dokazují to výsledky v celonárodních soutěžích v kategorii Adult (nad 18let) kde máme nejpočetnější základnu ze všech krasobruslařských klubů.

V březnu 2018 jsme zorganizovali 1. kemp pro Adulty, který měl velice pozitivní ohlasy a podporu pro impuls v organizaci dalších kempů.

 

Již v těchto dnech jsme požádali o termín a opci pro zorganizování 2.ročníku krasobruslařských závodů pod názvem Ledový trojlístek.. Organizace těchto závodů pro nás bude znamenat několik měsíců pečlivých příprav. 1.ročníku Ledového trojlístku se zúčastnilo 240 závodníků, čímž se staly tyto závody nejpočetnějším závodem tohoto pohárového seriálu v ČR.

V tomto směru – organizace 2.ročníku Ledového trojlístku – bychom chtěli pokračovat a tím podpořit a rozšířit sportovně-kulturní aktivity v městě Černošice. Tento cíl je však podmíněn získáním volného termínu pořádání závodů v rámci ČKS. To vyžaduje plnou součinnost s ČKS, finanční podporu města Černošice, podporu řad sponzorů a dobrovolníků.

 

Závodníci, kteří reprezentují oddíl, trénují více než 2-3x týdně, si v roce 2017 navýšili tréninkovou kapacitu o 30-50%, čímž vyčerpali své veškeré tréninkové kapacity z nedostatku počtu ledních hodin. Děti v kategoriích žactva nejmladšího až žactva trénují pravidelně v ranních trénincích před školou od 6.00-07.30 a víkendech Pro tyto děti jsou tréninkové kapacity naplněny. Díky vyvíjející se metodice výuky, v příštích měsících nedostatek ledních hodin nahradíme průpravou na suchu, kompenzačním cvičením a různými tréninkovými kempy.

[Anika Koukolová, předsedkyně klubu]